PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108606}

Firefly

8,1 15 823
oceny
8,1 10 1 15823
8,7 6
ocen krytyków
Firefly
powrót do forum serialu Firefly

Po ponownym obejrzeniu Battlestara, szukałem fajnego serialu SF, a wiele osób o Firefly się wypowiadało pozytywnie, więc spróbowałem. To zupełnie inna bajka niż Battlestar (który pozostaje moim ulubionym serialem w ogóle), ale ma bardzo przyjemny klimat. Postaci są bardzo sympatyczne. Po kilku odcinkach zacząłem nawet tę paskudę Serenity lubić...
Niemniej jednak po sposobie kręcenia, w jakiś sposób łatwo wyczuć że to serial. Nie jest to jakaś wada, ale po przesiadce z Battlestara, który kręcony był jak film, to sprawia to niejaki dyskomfort.

SzalonyChemik

No i wsiąkłem... Połowa (ponad) serialu za mną i nie mogę się zmusić by obejrzeć do końca, bo wiem że zaraz się skończy. Mówią że dobry film, serial czy książka powinny zostawić niedosyt. To nieprawda, od obejrzenia wspomnianego wyżej BSG wiem, że te prawdziwie wielkie kończą się w idealnym punkcie - wtedy, gdy wszystko co miało być powiedziane zostało powiedziane, a dzieło nie stało się jeszcze zbyt rozwlekłe. Firefly miał potencjał, by pójść tą drogą, ale niestety został uśmiercony zbyt szybko. Zbrodnia, że to się tak szybko skończyło, zbrodnia.
Odrobinę nadziei daje fakt, że oryginalny Star Trek też długo czekał na powrót (w formie filmów; i tak, wiem o filmie Serenity). Wiele bym dał za jakąkolwiek formę kontynuacji, chociażby takiej, jakiej doczekały się niedawno rebootowany Star Trek i South Park - w formie gier komputerowych w pełni udźwiękowionych przez oryginalne obsady. Gry te de facto dały fanom dodatkowy film/sezon serialu. A przygody załogi Serenity dałoby się przepisać na interesującą i świeżą grę moim zdaniem. Takie gdybanie :)
Ale myśląc poważnie, obawiam się, że wszystko na co można liczyć to nadzieja, że kiedyś serial zostanie potraktowany podobnie jak Battlestar Galactica - tzn. po latach ktoś na nowo odkryje w nim potencjał i powstanie remake. Ale nie wiem, czy bym tego chciał bez oryginalnej obsady.

ocenił(a) serial na 10
SzalonyChemik

miałam to samo oglądając firefly:) po obejrzeniu wszystkich odcinków Serenity śniła mi się po nocach:) nienawidzę kiedy coś dobrego szybko sie kończy:(

ocenił(a) serial na 8
SzalonyChemik

Firefly jest kontynuowany w komiksach tworzonych z większym lub mniejszym udziałem ojca serii Jossa Whedona, więc nie są to jakieś słabe komiksidła jak często bywa w przypadku podobnych licencja, ale pełnoprawna kontynuacja serii (jest też zresztą załatana dziura między ostatnim odcinkiem serialu, a filmem)

http://firefly.wikia.com/wiki/Firefly:Canon_policy - spis komiksów
http://serenity.popapostle.com/ - a tu ładna chronologia komiksów i serialu

artrv

Czytałem. Słabe może i nie są - ale po prostu nie grają mi te historie jako komiksy. Znacznie lepiej działałyby w formie filmowej czy serialowej.

SzalonyChemik

https://www.youtube.com/watch?v=8y98otfH9X8
może będzie całkiem udana, głosy już nagrane ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones