Summer Glau

Summer Lyn Glau

7,5
2 101 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Summer Glau

Jeszcze wczoraj jej tu nie było, i kto to tak w ogóle jest? Oceniacie takie nędzne aktoreczki
po twarzy i tym że zagrały raz w jakimś durnym serialu czy filmie. Atak swoją drogą to wcale
nie jest ładna.

timeron7

Wyjąłeś mi to z ust albo jakaś summer glau albo yvone strahowski albo jakaś z wichrowych wzgórz tutaj powinien być podział na aktorki filmowe albo aktorki serialowe bądź do średniej doliczać nagrody i ich wartość ( wcale nie chodzi o pieniądze tylko rangę)

timeron7

a ty DiCapria, Deppa i innych lalusi oceniłaś na 10 i dodałaś do ulubionych za wygląd czy za ich aktorstwo ?

lj46

tak sie składa że Dicaprio i Depp są jednymi z najlepszych aktorów. też im dałam po 9 czy 10 i dałam bo ulubionych bo są naprawde świetni. I wcale nie patrze na ich wygląd, tylko właśnie na grę aktorską, którą im można tylko pozazdrościc.

poza tym to;
hahaha też nie znam tej aktoreczki, pierwszy raz ją widze na oczy. 25 w rankingu? widać ze że powtórka z rozrywki jak to jest z tymi z 'pamietników wampirów' nie mam nic do tego serialu, ale luudzie jak można ich umieścic na TAKICH miejscach w rankingu? tylko dlatego ze sa przystojni, ona ładna i grają przeciez w waszym ulubionym serialiku. oni nie zasługują, szczerze mowiac, na bycie chociazby w miejscach w rankingu 200-300, bez kitu. no naprawde widać ze jest to ranking popularności a nie, tak jak zakładano na początku, gry aktorskiej, charyzmy, wyrazistej osobowosci i wielu wielu innych cech..

timeron7

Ja także nie wiem kto to jest. To niesprawiedliwe,że takie wielkie ikony jak Vivien,Bergman,Marilyn Monroe spadają w rankingu, a jakieś nie znane aktoreczki wskakują na 12 miejsce....

pastusia

Jezuuu , kto to w ogóle jest ??? , zgadzam się z powyższymi wypowiedziami , taka miernota przed naprawdę świetnymi aktorkami które mają za sobą mnóstwo wspaniale zagranych ról . Masakra.

pastusia

Marilyn Monroe? Nie rozśmieszaj mnie! Ta to dopiero brzydula.

doliwaq

Powinien byc podzial w rankingu na zyjace i niezyjace osoby i problem by sie czesciowo rozwiazal ;)

doliwaq

Nie powiem, że Marilyn nie była ładna, bo była i zgodzę się, iż jest ikoną, ale nie była to wybitnie dobra aktora - Przykro mi, ale przy Monice Vitti była bardzo przeciętna.
Co do tej panny, to widziałam z nią serial i dwa filmy, serial mnie nie powalił na kolana, ale był niezły, a to za sprawą właśnie jej postaci, jej gry, jej roli - może warto zerknąć jak gra a potem się czepiać 9 czy 10? Ja daję jej mocne 8, bo mam prawo. Deal with it.
Poza tym, bawi mnie jak w wielu przypadkach tacy jak wy się burzą z powodu rankingu niektórych "aktorzynów" a nie macie pojęcia, że są to aktorzy np. Broadwayowi i dlatego mają taką ubogą filmografię. Wracając do tej dziewczyny to mnie powaliła przede wszystkim scenami walk, do których nie używała dublerów.

timeron7

Skoro pytacie kto to jest, znaczy że nie widzieliście żadnej roli Summer, więc nic dziwnego że ją krytykujecie :)

Wertyp

Albo nawet dziwne, że ją krytykują skoro nic o niej nie wiedzą ;)

Wertyp

a może to wy nie zrozumieliście kontekstu naszych wypowiedzi ??

to ze jakas sobie aktorzyna zagrała w kilku bardzo przeciętnych filmach i kilku serialach, typu 'kryminalne zagadki' czy 'dowody zbrodni' to nie oznacza ze jest choćby ŚREDNIĄ aktorka a co dopiero jedną z lepszych, która sie znajduje w 'rankingu' na 25miejscu, i wyprzedza PRAWDZIWE gwiazdy kina typu, Uma Thurman, Whoopi Goldberg, Hilary Swank czy Diane Keaton.
żałosne jest to wszystko dla mnie....
mam konto na filmweb'ie od ok. 2lat i wtedy wyglądało to wszystko inaczej, te wszystkie rankingi naprawde odzwierciedlały talent aktorski...

maalwii_xd

bo świat sie zmienia i powstaja nowi aktorzy, a wy zapuszkowani konserwatysci powinniscie to wreszcie zrozumiec, za 400 lat tez bedziecie narzekac , ze marylin nie jest na 1 miejscu? apranoja

maalwii_xd

Jeśli rankingi na filmwebie dwa lata temu odzwierciedlały cokolwiek, to ja jestem Kosmiczną Elektryczną Kozoowcą.

Wertyp

Śmiać mi się chce z tych wielkich krzykaczy i obrońców jedynego słusznego rankingu - sam system oceniania nie jest idealny stąd często mogą wpaść pewne niedogodności. Jednakże jak tu brać na poważnie takie dzieci, które zakładają po raz setny temat w stylu "O boshe jak to możliwe!!!" - robiąc dokładnie to samo co ludzie, którzy RZEKOMO psują ranking - tylko w drugą stronę wystawiając niesłuszne jedynki.

Wypowiedzi w stylu: "Nie wiem kto to jest, nie widziałem/łam jej nigdzie w żadnym filmie - nie jest znana = BEZNADZIEJNA AKTORKA" - wołają o pomstę do nieba. Nie trzeba komentować takich... no właśnie.
Tak samo jak dobry serial nie może konkurować z dobrym filmem - o Wy wielcy wysublimowani krytycy!

Mam ocenić niżej Summer Glau tylko dlatego, że: Dopiero zaczyna swoją karierę i jest młodą osobą. Dopiero buduje swoją drogę w świecie kina. Nie chcę zepsuć słupka TOP(ileś tam) innemu aktorowi. Ma mało filmów etc. Pomijając fakt, że w tych, których występuje gra naprawdę dobrze? Dla przykładu kultowy Firefly? Każdy kiedyś zaczynał.

Oceny to mocno subiektywna kwestia - często nie pokrywa się z uczuciami innej osoby. Chyba, że ktoś lubi ganiać za bydłem na zasadzie: "Teraz nie lubimy tej osoby, ale jak będzie znana to też ją polubię - bo wstyd powiedzieć inaczej!". Tak samo jakbym powiedział, że WY mnie okłamujecie takimi filmami jak Incepcja/Avatar/Harry Potter - bo moim zdaniem te filmy nie zasługują na miano arcydzieł (w szczególności Incepcja, która jest tylko dobrym kinem akcji z mało oryginalnymi elementami - czerpanymi z innych źródeł i wrzuconych do jednego kotła). Nie mówię, że to złe filmy - tylko mam teraz ganiać po innych forach i przekonywać ludzi, że się mylą? Do tego szlochać na zasadzie "Boshe, co to za ocena!"? Opamiętajcie się.

Drogi autorze - co chciałeś osiągnąć zakładając ten temat? Uzmysłowić coś komuś/nudziłeś się? Nakłaniasz do zmasowanej walki na szabelki? Chcesz się wypłakać to zaproponuj inny system oceniania - wymyśl coś i zgłoś się z tym pomysłem do twórców Filmwebu. Ponieważ obecna forma NIGDY nie będzie idealna.

Na 95% i tak ktoś przeczyta inaczej moją wypowiedź, ale - czy jakiś tam ranking świadczy o geniuszu/uchybieniu aktorów/filmów? Czy to jak zobaczę kogoś niżej zmieni moje zdanie odnośnie tej osoby? (Chociaż patrząc przez ten pryzmat to jest wiele lemingów co tak podąża).

Opamiętajcie się i oceniajcie sercem (we własnym zakresie - nie patrząc na innych) - nie podbijając/nie zaniżając bezsensownie i tak nieprawidłowego rankingu. Do tego przestańcie szlochać i Jezusować. Niedobrze się człowiekowi robi.

Spiff

P.S - Bardziej wolałbym, ażeby ludzie skupili się na treści merytorycznej, aniżeli pokrętnych liczbach. Opuszczając właśnie takie nic nie wnoszące tematy jak ten, który mamy przyjemność teraz czytać.

Nie rozrzucając jednego wątku/myśli na kilkanaście innych pod-tematów, bez spojlerów, nie śmiecąc etc.

Często jak chcę poczytać jakieś ciekawostki - autentyczne wady/zalety danej osoby/filmu. To natrafiam na takie absurdy internetowe. Mogą być pozytywy, jak i negatywy, ale AUTENTYCZNE - na zasadzie: widziałem/am i tak czuję. Nawet jak się nie zgadzam z tą opinią - to jestem w stanie uszanować czyjeś zdanie. Tylko poparte jakimiś argumentami! - ciekawą treścią etc. Śnię o utopii filmwebowej.

Spiff

wow , że też komuś chciało się poważnie podejść do tematu , szkoda tylko że to jak walka z wiatrakami ;)
Co treści posta to w pełni popieram :))

Spiff

Spiff, masz moje poparcie ;)

loonatyk

zgadzam się w 100% z jednym ale- Incepcja była miodna! :)

timeron7

Właśnie sprawdziłem top 100 aktorek i jestem wk*rwiony, zobaczyłem co najmniej 3 aktorki które swoją ocenę zawdzięczają tylko tym że zagrały w przeciętnych lub żałosnych serialikach (nina dobrev...)

timeron7

Ja to widzę tak. Ranking aktorów na filmweb jest do niczego. Ludzie tutaj głównie oceniają wygląd i popularność, a nie aktorstwo. Także gdy jakiś mało znany aktor (i tu mam tamyśli tę aktorkę) jest na wysokiej pozycji, wściekli fani Natalie Portman i Angeliny Jolie (nie wiem czy dobrze napisałem nazwiska) bojąc się o pozycję swoich ulubienic, klikają 1 gwiazdkę żeby zaniżyć ocenę aktora/aktorki która jest mało znany/znana.

Co do Summer. Nie zdziwiła mnie tak wysoka ocena, ponieważ: Glau może i nie zagrała w wielu (super) produkcjach i nie jest popularna ale jest całkiem niezłą aktorką ( np. Serenity). I tak wysoka ocena nie zależy jedynie od wyglądu moim zdaniem. Koledzy wyżej piszą że "słaby aktor gra w niewielu filmikach i serialikach" ale wystarczy jeden film aby zaprezentować swoje możliwości aktorskie. I nie liczy się ilość, a jakość! Tyle w tym temacie. Pzdr.

FanSciFi

nie mogłam na nią patrzeć w zabójczym miesiącu miodowym. dawno nie widziałam tak sztucznej aktoreczki, wchodzę na filmweba i jestem w szoku, że ludzie tak się podniecają nie wiadomo czym. Mimika fatalna, zero emocji.

lady_rosso

Powiem krótko: Firefly. Rola niezrównoważonej psychicznie dziewczyny na której mózgu eksperymentowano. Majstersztyk.

Wertyp

Lubię ją jak i serial Firefly, ale wcale nie uważam aby jej gra była "majstersztykiem". Gra poprawnie, ale nie ma się co podniecać i zachwycać. Do najlepszych jej daleko.

mkskala

mi tam jej rola w serenity/firefly przypadła do gustu. Mistrzynią to nie jest ale gra całkiem nieźle ;)

timeron7

Jezu, jakie to smutne że każdemu aktorowi i aktorce musi się to w końcu przydarzyć. Po osiągnięciu 1000 głosów dana osoba zaczyna się liczyć w rankingu top 100, a że zazwyczaj ma wtedy wysoką ocenę, to pojawia się ni z tego nie z owego na wysokim miejscu. Następnym krokiem jest lawina przygłupów którzy zaczynają się pultać na forum danej osoby z oburzenia jak to możliwe że jest ona wyżej w rankingu od tyylu wspaniałych aktorek (a i tak założę się że guzik co z nimi widzieliście). W końcu pojawiają się trolle które sztucznie zaniżają jej ocenę, niczym biali rycerze ratujący sprawiedliwość tego świata, aktor/aktorka spada na ileśetne miejsce i można iść spokojnie walczyć o Prawo i Sprawiedliwość na profilu innej osoby, bo hej, akurat tak się zdarzyło że kolejna przekroczyła magiczny 1000.

Shedao_Shai

Najlepsi sa Ci co mowia ze ktos nie zasluguje na takie i takie miejsce bo tamto i tamto, bo przeciez legenda kina jest nizej niz ona wtf musze wejsc i obnizyc note wtedy ranking bedzie sprawiedliwszy :D:D:D:D ja osobiscie wystawiam dyszke jak polubie aktora. zdradze wam sekrecik czasami wchodze na ranking100 i sobie pierd:::olne 10 komus kogo nigdy w niczym nie ogladalem po samych zdjeciach bodajze, ale nie jest tak kolorowo - jedyneczki tez czasami wlepiam!!!

www.youtube.com/watch?v=XAz5kC9KL2I

jogi_tg

ten ranking to kpina zresztą nie od dziś 90% ocen jest wystawiana za wygląd a nie za umiejętności aktorskie , Summer Glau w żadnym filmie czy serialu nie zagrała choćby przyzwoicie , oczywiście ktoś wspomni o kronikach cóż obejrzyjcie kilka jej wspaniałych kreacjii i gdyby nie to że są pod innym szyldem można by się zastanawiać czy to nie ciąg dalszy przygód o terminatorze , dla mnie skapowanych chodzi o to że ta pani ma wiecznie taki sam wyraz twarzy , poprostu jest słabiutką aktoreczką która do perfekcjii opanowała jedną mine , a ranking niech sobie będzie gdzie tam chce tylko nic jej z tego bo nie zmieni to faktu że jest słabą aktorką która z pełną świadomością mogę powiedzieć nie będzie dobrą aktorką .

TheGoldi07

W kronikach świetnie zagrała terminatora nie rozumiejącego ludzkich zachowań. Była sztywna, ale tego wymagała rola. Poza tym grała też wariatki w 4400 i Firefly -obie role świetnie zagrane. IMO jest ona lepszą aktorką od wychwalanej Natalie Portman.

MistrzSeller

B|tch don't mess with Summer f*ckin Glau

timeron7

Matko Bosko Kochanooooo! Fakt, przez to, że na filmwebie jakaś "nędzna aktoreczka" ma x miejsce, Natalie Portman albo DiCaprio nie dostaną po Oscarze! ;( To takie ważne, że zaraz się połaczę... jak ten świat może być tak niesprawiedliwy, przecież to potwarz dla kina!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones